הסדרי חוב ושיקום כלכלי

שיקום והבראה זה הזדמנות. הזדמנות שהמדינה נותנת לבן אדם שהסתבך בחובות לפתוח דף חדש בחיים. למה כדאי למדינה לעשות את זה? מאוד פשוט.
לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

תוכן עניינים

דני ליבנה - אובליגור הסדרי חוב

חברת אובליגור מספקת ייעוץ פיננסי וליווי מקצועי בתחום הכלכלי לאלפי חייבים, אנשים שנמצאים במצוקה כלכלית, ובעזרת ההדרכה הכלכלית הנכונה והאפיקים בהם החברה פועלת במישור הפיננסי מול המערכת הבנקאית ו/או הנושים, אינספור לקוחות הצליחו לפתוח דף חדש ונקי מחובות.

תוכן עניינים

אם בן אדם הסתבך בחובות, הוא הרבה פעמים הגיע למצב שבו הוא לא יכול לתפקד בצורה ראויה, הוא לא יכול לעבוד, קשה לו לפתוח עסק. המדינה רוצה שאנשים יעבדו, ישגשגו, יפתחו עסקים, ובגדול שלא יבלו את שארית חייהם בתשלום חובות, במיוחד אם אנחנו מבינים שהמצב הוא כזה שבו אי אפשר לשלם את החובות.

הליך הבראה ושיקום

הליך הבראה ושיקום נועד לבן אדם שהסתבך בתום לב, כמובן, לא אדם שהסתבך בגלל מעילה בכספים או משהו כזה. בן אדם שהסתבך בתום לב ולא יכול לשלם את החובות. לא בן אדם שלא רוצה לשלם את החובות. ואם מישהו לא יכול לשלם את החובות, אז אין שום סיבה שהחובות האלה ילוו אותו כל החיים, צריך לתת לו הזדמנות לפתוח דף חדש. ההזדמנות הזאת היא חדלות פירעון.
חשוב להבין שהבראה ושיקום זה לא איחוד תיקים. חדלות פירעון מתבצעת בבית משפט, איחוד תיקים קורה בהוצאה לפועל. אבל מה זה הבראה ושיקום איך זה עובד? זה מתחיל בבקשה שבה אנחנו ממלאים את כל הפרטים על המצב הכלכלי שלנו.
על החובות, על הנכסים, על הזכויות, על החובות שלנו על ההכנסות וההוצאות. ממלאים טפסים, מצרפים להם הרבה נספחים ומעבירים את כל הניירת הזאת לממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי(כונס נכסים רשמי). הכונס הרשמי זה אגף במשרד המשפטים שאחראי על כל התחום של חדלות פירעון/הבראה ושיקום. הכונס עובר על הטפסים האלה, מאשר את הבקשה ומעביר אותה לבית משפט. בית המשפט חותם על צו שנקרא "צו פתיחת הליכים". צו פתיחת הליכים זה בעצם ההתחלה של כל הליך של הבראה ושיקום

צו פתיחת הליכים

צו פתיחת הליכים אומר חמישה דברים חשובים.
דבר ראשון, הצו מורה על עיכוב כל ההליכים נגד החייב. כלומר, כל הליכי ההוצאה לפועל נעצרים. העיקולים מתבטלים גם על חשבון הבנק, גם על המשכורת, גם הגבלות על רישיון נהיגה. הכל- מתבטל, למעט עיכוב יציאה מהארץ וכמובן איסור על יצירת חובות חדשים.
הדבר השני שקורה: זה שנקבע צו תשלומים. שזה בעצם צו שבודק, אחרי שהממונה  בדק מה ההכנסות ומה ההוצאות שלכם, הוא קובע כמה אתם צריכים לשלם כל חודש לקופה, לקופת הכינוס.
הדבר השלישי: נקבעת חובה להגיש דו"חות. זאת אומרת, במהלך כל הליך הבראה ושיקום  אתם צריכים להגיש פעם בחודשיים, דו"ח על ההוצאות מול ההכנסות שלכם.
הדבר הבא, הרביעי: ממונה נאמן. נאמן זה עורך דין, עורך דין פרטי, שמתמנה מטעם המדינה כדי לפקח, לנהל את תיק ההבראה ושיקום שלכם.  הנאמן בגדול, יזמין אתכם בשלב כלשהו לבירור. הוא ישאל אתכם על כל הדברים האלה שמילאתם בטפסים ובדו"חות. על ההכנסות, על ההוצאות, על הנכסים והחובות וייתן את ההמלצות שלו לבית משפט.
והדבר האחרון, חשוב מאוד: נקבע דיון. כבר במעמד צו פתיחת הליכים, כבר בזמן שבית משפט חותם על הצו, נקבע דיון בבקשת ההפטר שלכם, בצו ההפטר, ל-12 חודשים לאחר מכן. כלומר, אם אני היום הגשתי בקשה וקיבלתי צו פתיחת הליכים, בעוד כשנה  יקבע לי דיון באופן אוטומטי. חשוב להבין, כל הדברים האלה קורים באופן אוטומטי בעצם. לא צריך פה שום קסם או כישרון מיוחד של עורך דין בשביל שהדברים האלה יקרו, זה חלק מהסטנדרט של כל צו פתיחת הליכים שניתן.

נכנסים להליך

השלב הבא הוא שאתם בעצם נכנסים להליך. הליך שנמשך 12 חודשים, כמו שאמרנו קודם. בהליך הזה אתם תוזמנו לברור אצל הממונה, ויכול מאוד להיות שהפעם הבאה שתראו את הממונה  תהיה בדיון לאחר 12 חודש. טרם הדיון הנאמן יגיש לממונה דו"ח ממצאי בדיקה וזאת על סמך הדוחות הדו חודשי שהגשתם ועל סמך הבירור שנעשה.  הדו"ח יכלול את ההתנהלות של החייב במשך ההליך והחשוב המלצה למתן צו לשיקום כלכלי הוללת תכנית פירעון. תכנית פירעון  היא בעצם תכנית שבה אתם אומרים כמה אתם יכולים לשלם. לא חשוב כמה החובות, חשוב כמה אתם יכולים לשלם. אם אתם יכולים לשלם 500 שקל בחודש, יכול להיות שיגידו לכם: "בואו תמשיכו לשלם את ה-500 שקל האלה, למשך שלוש שנים נוספות". טווח הזמן המקסימלי של הליך הבראה הוא ארבע שנים (למעט חריגים). כלומר, השנה הראשונה עד לדיון ותוכנית פירעון שתימשך עוד שלוש שנים. יכול מאוד גם להיות שתגידו לבית משפט: "אני לא רוצה לשלם עוד 500 שקל למשך שלוש שנים, אני מעדיף לשלם 20,000 שקל עכשיו. הנה, ההורים יכולים לעזור לי, ואני אביא סכום חד פעמי אקבל צו הפטר במקום". אם אני ממשיך לשלם, צו ההפטר הוא מותנה.

להתחיל כמה שיותר מוקדם

עוד דבר שחשוב לדעת בכל מה שקשור להבראה ושיקום, זה שרצוי מאוד להתחיל הליכים אלה כמה שיותר מוקדם. אין שום סיבה בעולם לחכות עד שהנושים יתחילו לפעול נגדכם, עד שהבנקים יפתחו נגדכם תיק בהוצאה לפועל או יטילו עיקולים על המשכורת או על חשבון הבנק שלכם. חבל. זה עוגמת נפש רבה ומיותרת, ואם אפשר להימנע ממנה, רצוי. היה לי מקרה של אדם שהייתה לו הלוואה באחד הבנקים של 200,000 שקל בערך, והוא הבין שהוא לא יוכל להחזיר אותה. כי גם פוטר מהעבודה וגם חלה לו איזושהי הידרדרות במצב הרפואי, הוא הבין שהוא לא יוכל לשלם את הכסף הזה. הגיש מיד בקשה לצו פתיחת הליכים, קיבל את  הצו ולמעשה עצר את כל ההליכים נגדו עוד לפני שהוא אפילו קיבל טלפון אחד מהבנק. זו התנהלות נכונה וחכמה. חשוב מאוד, זה יחסוך לכם הרבה כסף והרבה עגמת נפש.

ובאופן כללי צריך לזכור שהליך פשיטת רגל הוא הליך מאוד פשוט ונותן הזדמנות אמיתית שהמדינה נותנת לאדם שהסתבך בחובות לפתוח דף חדש.

אולי יעניין אותך גם..
הסדר חובות מול בנקים לעוסק מורשה בחובות
הסדרי חוב
הסדר חובות מול בנקים לעוסק מורשה בחובות

אתם עצמאים עם עסק משלכם ונקלעתם לחובות מול הבנקים? אל תתביישו, זה קורה ליותר ויותר בעלי עסקים בתקופה כלכלית מאתגרת כמו זו. אבל אל דאגה, יש פתרונות! בואו נדבר על איך להתמודד עם המצב ולצאת מזה בשלום.

קרא עוד »
הסדר חוב מול בנק ירושלים
הסדרי חוב
הסדר חוב מול בנק ירושלים

נכנסתם לסחרור של חובות ולא יודעים איך לצאת מזה? אל דאגה, אתם לא לבד. בנק ירושלים, כמו כל בנק אחר, מציע ללקוחותיו אפשרות להגיע להסדר חוב שיקל על ההחזר ויאפשר לכם לחזור למסלול. בואו נבין יחד איך עושים את זה נכון.

קרא עוד »
הסדר חוב מול בנק לאומי
הסדרי חוב
הסדר חוב מול בנק לאומי

אם הגעת למצב של חובות בבנק לאומי, יש דרכים להסדיר את המצב בצורה נוחה וידידותית, ללא הליכים משפטיים ומורכבים. בואו נצלול לתוך העולם של הסדרי חוב ונראה איך אפשר לצאת מן המכשול הכלכלי הזה בשלום.

קרא עוד »
מחיקת חובות ללא פשיטת רגל
הסדרי חוב
מחיקת חובות ללא פשיטת רגל

חובות יכולים להיות סיוט אמיתי, גורמים לחרדה מתמדת ולתחושת מחנק. אבל אל דאגה! יש פתרון שיכול להציל אתכם מהמצב הזה מבלי שתצטרכו לעבור את כל התסכול והקשיים של הליך פשיטת רגל – מחיקת חובות ללא פשיטת רגל. בואו נצלול לתוך הנושא ונראה איך זה עובד, מה היתרונות, ומה צריך לעשות כדי להשיג את זה.

קרא עוד »
מחיקת חובות לחברות בחובות
הסדרי חוב
מחיקת חובות לחברות בחובות

אתם יודעים את זה – אין תחושה רעה יותר מלדעת שהחברה שלכם שוקעת לתוך בור של חובות. כל בוקר אתם מתעוררים עם דאגה כבדה על הלב, חוששים מהרגע שבו ידפקו בדלת נושים זועמים או עורכי דין נחושים. אבל אל דאגה, יש פתרון! אנחנו כאן כדי לספר לכם איך ניתן למחוק חובות לחברות ולצאת מהסחרור הזה אל עבר אופק כלכלי בהיר יותר. אז בואו נצלול פנימה ונגלה איך עושים את זה נכון.

קרא עוד »
הסדר חוב מול בנק הפועלים
הסדרי חוב
הסדר חוב מול בנק הפועלים

אם נקלעתם לסיטואציה לא נעימה של חובות מול בנק הפועלים, אל דאגה – אתם לא לבד במערכה. עם ניסיון של מעל 20 שנה וקרוב ל-100% הצלחה בסגירת חובות, אנחנו באובליגור כאן כדי לעזור לכם להשיג הסדר חוב משתלם ולצאת לדרך חדשה. בואו נראה איך עושים את זה נכון, מהר ובלי כאבי ראש מיותרים!

קרא עוד »
הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי
הסדרי חוב
הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי

גיבוש הסדר חוב מול הבנק הבינלאומי הוא צורך ממשי עבור רבים המתקשים לעמוד בהחזרי ההלוואות והמשכנתאות שנטלו מהבנק. במאמר זה נסקור כיצד ניתן להגיע להסדר חוב ולהקל על נטל ההחזרים.

קרא עוד »
הסדר חוב עם בנק איגוד
הסדרי חוב
הסדר חוב מול בנק אגוד

מצאת את עצמך במצוקה כלכלית וקשה לך להתמודד עם החובות מול הבנק? אל דאגה, הסדר חוב יכול להיות הפתרון המושלם עבורך. בבנק אגוד, כמו בכל בנק אחר, ניתן להגיע להסדרי תשלומים שיקלו על נטל ההחזרים החודשי. בעזרת ליווי מקצועי של יועצים פיננסיים מנוסים, תוכל לצאת מהסחרור הכלכלי ולהתחיל דרך חדשה.

קרא עוד »
מחיקת חובות לבנק הפועלים
הסדרי חוב
מחיקת חובות למעוטי יכולת

על מנת למחוק חוב, ובפרט במקרה של מעוטי יכולת, נדרש תחילה להבין מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. אם כן, דיני חדלות פירעון הינם חוקים המתייחסים למצב שבו אין באפשרותו של אדם שחב דבר מה על פי חוק לגורם אחר, לפרוע ולשלם את חובו.

קרא עוד »
מחיקת חובות לבנק הפועלים
הסדרי חוב
הסדר חובות מול בנקים לחברות

במסגרת הליך זה, אנו מקצים בעל מקצוע שינהל עבורכם מו"מ עם המחלקה הפיננסית של הבנק, או עורך דין חיצוני הפועל מטעם הבנק, על מנת למצוא פתרון למצב מורכב מסוים. הסידור עשוי לכלול תשלום חודשי נמוך יותר או פריסת ההלוואה לתקופה ארוכה יותר. יתכן גם שהסידור יכלול סכומי פיצוי חלקיים או סגירת החוב בהפחתה משמעותית.

קרא עוד »
מחיקת חובות לבנק הפועלים
הסדרי חוב
מחיקת חובות לבנק הפועלים

מצב של חובות, במיוחד כשמדובר על חובות גדולים, הוא אינו מצב נעים לא משנה מי החייב ולמי החוב. יחד עם זאת, כאשר מדובר על חובות לבנקים, ובפרט לבנק הפועלים המהווה את הבנק הגדול ביותר בארץ, החוב הופך להיות לא נעים עוד יותר, שכן הבנקים יודעים כיצד לגבות כסף מלקוחותיהם בצורה טובה לצערנו.

קרא עוד »
מחיקת חובות בהליך החדש
הסדרי חוב
מחיקת חובות בהליך החדש

חשוב לדעת כי החוק (חוק חדלות פירעון) מעניק לכם את האפשרות למחיקת חובות. החוק החדש שונה מפקודת פשיטת הרגל הישנה, לטוב ולרע. החוק החדש מציע הליך שאינו קל עבור החייב, הליך הכולל מגבלות, צו תשלומים וכינוס נכסים. אך בסופו ישנו הפטר שמשמעותו מחיקת החובות. וזהו יכול להיות גלגל ההצלה לרבים אשר שקעו בחובות ואינם רואים מוצא אחר.

קרא עוד »
מחיקת חובות לבנק לאומי
הסדרי חוב
מחיקת חובות לבנק לאומי

בנק לאומי הוא אחד הבנקים הגדולים והחשובים בישראל, בנק המספק הלוואות ואשראי לאנשים פרטיים ועסקים. וזה גם מסביר מדוע רבים מאיתנו מגיעים למצב שבו הם חייבים כספים לבנק ומחפשים אחר פתרונות למחיקת החוב.

קרא עוד »
פתרונות למחיקת חובות
הסדרי חוב
פתרונות למחיקת חובות

ניהול חובות הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר שאנשים ומשקי בית רבים נתקלים בהם במהלך חייהם. ההשלכות של חובות יכולות להיות משמעותיות, ולכן חשוב לפעול באופן מושכל ומתוכנן כדי להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר.

קרא עוד »
עזרה עם חובות ועיקולים
הסדרי חוב
עזרה עם חובות ועיקולים

נתקעתם במערבולת של חובות ואינכם יודעים איך לצאת ממנה? במאמר זה נציע לכם דרכים יעילות ומעשיות להתמודדות עם חובות ועיקולים, תוך שימוש בכלים משפטיים ופיננסיים שיכולים להקל על מצבכם.

קרא עוד »
הסדר חובות ללא חדלות פירעון
הסדרי חוב
מחיקת חובות בעזרת הסדר חוב

הסדר חוב הוא תהליך משפטי או פיננסי שבו החייב והנושים מגיעים להסכמה על תוכנית לתשלום החובות, בדרך שתאפשר לחייב לנהל את חייו בצורה נורמלית ולהימנע מפשיטת רגל. התהליך יכול לכלול פירעון חוב בצורה מסודרת, דחיית תשלומים, הקטנת סכומי החוב ואף מחיקת חלק מהחובות במקרים מסוימים.

קרא עוד »
הסדרי חוב מול נושים
הסדרי חוב
יש לי חובות מה עושים?

חובות כספיים הם מצב שכיח למדי בחיינו. אם זה חוב על כרטיס אשראי, הלוואה או חשבונות שלא שולמו, רבים מאיתנו מתמודדים עם חובות בשלב כלשהו בחייהם. למרות שחובות יכולים להוות מקור ללחץ ודאגה, חשוב לזכור שיש דרכים רבות להתמודד איתם בהצלחה.

קרא עוד »
הסדרי חוב
הסדרי חובות עקב המצב

מלחמה לא רק גובה מחיר אנושי אלא גם מטילה עלויות כלכליות משמעותיות, משבשת את חיי היומיום, משפיעה על המורל הלאומי, ומלחיצה את הכלכלה באמצעות גיוס מילואים והשפעות אחרות. תרחיש זה הוביל משפחות ובעלי עסקים רבים להתמודד עם אתגרים פיננסיים.

קרא עוד »
הסדרי חוב מול נושים
הסדרי חוב
הסדרי חוב מול נושים

הסדר חוב הוא הליך פורמלי שתורם לאדם שעמוס בחובות בלתי עבירים, שמטרתו לנהל משא ומתן על הסכם קיבוצי עם נושים. הסכם זה כרוך בדרך כלל בהתחייבות של החייב להחזיר חלק מוגדר מהחובות הקיימים, שהוא נמוך מהסכום המלא.

קרא עוד »
איחוד תיקים
הסדרי חוב
איחוד חובות

בעולם הפיננסי המורכב של ימינו, רבים מאיתנו מוצאים עצמם נתונים במערבולת של חובות ותיקים, המצטברים לאורך זמן ומהווים נטל כבד על התקציב האישי והמשפחתי. חובות אלו יכולים להיות תוצאה של הלוואות צרכניות, חובות כרטיסי אשראי, משכנתאות ועוד. כאשר כל חוב נושא עמו תנאים שונים, ריביות ותקופות החזר שונות, הניהול הפיננסי הופך למשימה מורכבת ולעיתים גם מעיקה.

קרא עוד »
מחיקת חובות לבנקים
הסדרי חוב
הסדר חוב מול הבנק

האם אתם מתקשים לעמוד בתשלומי המשכנתא או ההלוואות שלכם? האם אתם חוששים שהבנק ינקוט בצעדים נגדכם בגלל פיגורים בתשלומים? אל דאגה – יש פתרון!

קרא עוד »
מחיקת חובות לבנקים
הסדרי חוב
מחיקת חובות לבנקים

האם אתם מתקשים לעמוד בתשלומי החובות שלכם לבנקים? האם אתם מרגישים שאתם תקועים במלכודת? האם אתם רוצים להתחיל מחדש ולשקם את חייכם הכלכליים? אם כן, המאמר הזה הוא בשבילכם.

קרא עוד »
הסדר חובות בהוצאה לפועל
הסדרי חוב
מחיקת חובות

במאמר זה נסקור את היתרונות והחסרונות של מחיקת חובות, נבחן את השפעתה על החברה והכלכלה, ונראה מהן הדרכים הטובות ביותר ליישם אפשרות זו. מחיקת חובות יכולה להיות כלי יעיל אם היא מנוהלת בצורה אחראית, ואנו מאמינים שחשוב לבחון אותה לעומק.

קרא עוד »
הסדר חובות ללא חדלות פירעון
הסדרי חוב
מה זה הסדר חוב

הסדר חוב הוא הליך משפטי שבו נושה וחייב מנסים להגיע להסכמה על תשלום חובות החייב. המטרה היא לאפשר לחייב להחזיר את חובותיו באופן מסודר, תוך מתן הזדמנות לחייב לשקם את מצבו הכלכלי.

קרא עוד »
הסדר חובות ללא חדלות פירעון
הסדרי חוב
הסדר חובות ללא חדלות פירעון

יש לכם חובות שקשה לכם לעמוד בהם? אתם מוצאים את עצמכם מתקשים לשלם את החשבונות וההלוואות בזמן? אל דאגה, יש פתרון שיכול לסייע לכם להתאושש כלכלית מבלי לפגוע בכם או בנושים שלכם – הסדר חובות ללא חדלות פירעון.

קרא עוד »
הסדר חובות לבעלי עסקים בחובות
הסדרי חוב
הסדר חובות לבעלי עסקים בחובות

עסקים רבים נקלעים לקשיים כלכליים ולחובות כבדים. אם אתם בעלי עסק המתקשה לעמוד בהחזר חובות, אל תתייאשו. קיימות דרכים להסדיר את החובות ולהמשיך לנהל עסק רווחי. במאמר זה תמצאו מידע על האפשרויות השונות להסדר חובות.

קרא עוד »
הסדר חובות בהוצאה לפועל
הסדרי חוב
הסדר חובות בהוצאה לפועל

עבור אנשים הסובלים מחובות עצומים, התמודדות מול הליכי גביית חובות מהווה אתגר מרכזי. למרות שהסיכון לחילוט נכסים מתנופף בצורה מאיימת, אין צורך לוותר על כל תקווה. בעזרת ייעוץ משפטי מיומן, ייתכן שעדיין יובטחו הסדרי חוב נוחים, ויחסכו מהחייב קשיים מיותרים.

קרא עוד »
הסדר חוב מול חברות אשראי
הסדרי חוב
הסדר חוב מול חברת האשראי

הסדר חוב הוא אסטרטגיה פיננסית חיונית עבור אנשים הנאבקים מול חובותיהם. הסדר חוב כרוך במשא ומתן עם נושים לפירעון חוב בסכום נמוך מהסכום הנקוב. תהליך זה יכול לספק הקלה עבור אלה שאינם מסוגלים לעמוד בהתחייבויות החוב שלהם במלואן, ומציע דרך להתאוששות פיננסית.

קרא עוד »
הסדר חוב מול חברות סלולר
הסדרי חוב
הסדר חוב מול חברות סלולר

בנוף של התקשורת הישראלית, הסדר חוב הופך להכרחי כאשר לקוחות צוברים חשבונות שטרם שולמו עם חברות טלקום כמו פלאפון, סלקום, פרטנר, HOT מובייל, גולן טלקום וויקום. חובות אלו נובעים לרוב מהתחייבויות חוזיות לשירותים כגון תוכניות סלולר, אינטרנט ושירותי טלקום אחרים.

קרא עוד »
הסדר חוב בחדלות פירעון
הסדרי חוב
הסדר חוב בחדלות פירעון

חדלות פירעון היא מצב קיצון שבו אדם או עסק אינם מסוגלים לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלהם. במקרים רבים, חדלות פירעון יכולה להוביל לפירוק העסק או פשיטת רגל של האדם.

קרא עוד »
הסדרי חוב
הסדרי חוב
הסדר חובות מול ספקים

הסדר חובות מול ספקים הוא אחד הכלים החשובים ביותר עבור עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים ומתקשים לעמוד בהתחייבויות התשלומים שלהם כלפי ספקים. במצב שכזה, הדרך המועדפת צריכה להיות מציאת הסדר מוסכם עמם שיאפשר המשך פעילות תקינה.

קרא עוד »
איך יוצאים מחובות?
הסדרי חוב
איך יוצאים מחובות?

חוב זה בעצם כל סכום כסף שאנחנו חייבים למישהו. יש לו הרבה שמות היום. אנחנו מקבלים פרסומות על הלוואות, לקחת הלוואות, לקבל אשראי, לקבל מסגרות, כל אלה הם שמות לחוב.

קרא עוד »
דילוג לתוכן